Metabolic Balance

Trvalé řešení problémů s váhou a nejen to:
Být fit a plný energie, to je oč tu běží...

Metabolic Balance je program na úpravu látkové výměny a zajištění její rovnováhy v organismu.

Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. S jeho pomocí můžete individuálně změnit Vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě – a uzpůsobit Váš jídelní plán na míru Vašemu metabolismu.

Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě Vašich aktuálních laboratorních výsledků a údajů o zdravotním stavu.

#1

Vyřeší trvalé problémy s hmotností

#2

Podpoří celkové zdraví

#3

Posílí energii a vitalitu

#4

Budete fit i ve vysokém věku

Průběh programu Metabolic Balance

Přípravná fáze (úvodní pohovor a následný odběr krve)
Přísná fáze (strava z předepsaného jídelníčku
Odlehčená fáze (sledování reakce těla na nové potraviny)
Udržovací fáze (dodržování zažitých pravidel)

Jak Metabolic Balance funguje

Na základě Vaší komplexní zdravotní anamnézy, laboratorní diagnostiky Vaší krve a aplikace metabolického modelu je vytvořen Váš individuální jídelní plán. Potraviny jsou pro Vás vybrány s ohledem na látky, kterých je v krvi nadbytek nebo naopak chybí.

Vaše tělo získá všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií či podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Kritériem pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím se zaktivuje zdravý metabolismus a podpoří se přirozená produkce inzulínu.

Dodržováním jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale Vaši hmotnost a celkově posilujete zdraví a vitalitu svého organismu.

Chci trvale vyřešit problém s váhou

Objednat se

Vyvážený metabolismus pomáhá

Onemocnění se projevuje zvýšeným arteriálním tlakem nad 140/90 mm Hg (závislost na pohlaví a věku). Pokud se tento stav neléčí, má to za následek zvýšené riziko onemocnění srdce a cév nebo i smrti na srdeční infarkt či mozkovou mrtvici.

Je základním projevem diabetes mellitus. Můžeme se však setkat i s přechodnou nediabetickou hyperglykemií, např. při stresových situacích, při akutním infarktu myokardu nebo náhlé cévní mozkové příhodě, při operacích nebo traumatu. Obvykle ustupuje během jednoho týdne.

Vysoký cholesterol je jedním z rizikových faktorů pro vznik kardiovaskulárních onemocnění a mozkové mrtvice. Snížit hladinu cholesterolu v krvi lze nejen s pomocí léků, ale také prostřednictvím zdravé výživy a pravidelného cvičení. V našem článku se dozvíte jak na to.

Zažívací potíže představují souhrnný název pro nepříjemné pocity spojené s trávením, a bolestmi v okolí žaludku, jež se mohou vyskytovat po jídle. Mezi obvyklé příznaky zažívacích potíží patří říhání, pálení žáhy, pocit plnosti a bolest v oblasti břicha nebo pod žebry.

Možná jste už zažili bolest v hrudníku nebo horní části břicha brzy po jídle. Tato bolest je známá jako pálení žáhy. Pálení žáhy začne, pokud je funkce dolního jícnového svěrače narušena a kyselina se vrací zpět do jícnu. V důsledku toho je citlivý jícen podrážděn a výsledkem jsou charakteristické příznaky pálení žáhy (bolest na hrudi, bolest horní části břicha nebo kyselý pocit v ústech.

Normální únava je odpovědí organismu na fyzickou a psychickou zátěž. Únava je úplně normální reakcí v případě, když člověk prožívá větší zatížení, než na jaké je obvykle zvyklý.

Nic se vám nechce, ze všeho nejraději byste spali nebo bezduše sledovali televizi? Anebo vás bolí celý člověk, ale přitom nejste po žádné fyzické zátěži ani nepociťujete jiné zdravotní problémy? Pak za vším může stát podzimní deprese či syndrom vyhoření.

Problémy se spaním mohou nastat při stresu, přibývajícím věkem či například při tom, když jste uvnitř rozpolcení a nevíte co dál.

Akné, pupínky, černé tečky – to zdaleka nejsou jen trable teenagerů s rozbouřenými hormony. Problematická pleť vás může trápit i v dospělosti. Máte pocit, že veškerý boj s ní je marný?
Je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu.
Jako migréna bývá často lidově označována téměř každá bolest hlavy, toto je však velmi zavádějící. Migréna má svoje určité specifické charakteristiky. Migréna také není „jenom“ bolest hlavy, ale je to komplexní neurologické onemocnění s určitými biochemickými a dalšími procesy v mozku
Je přirozený proces v životě ženy, kdy nastává ztráta plodnosti. Jste žena, která se k tomuto období života blíží? Nebo jím už procházíte? Každopádně čím více budete vy a vaši blízcí o klimakteriu vědět, tím lépe budete připraveni zvládat potíže, které jsou s ním spojeny.

Žádné hladovění, žádné preparáty…

Program Metabolic Balance je sestaven na základě

Hluboké amnézy vašeho zdravotního stavu
Laboratorního vyšetření krve
Program Metabolic Balance
  • Sestavíme váš osobní jídelní plán. Každý klient má jiný plán, exaktně přizpůsobený svým krevním hodnotám.
  • Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, nebo podílu tuků, bílkovin a cukrů. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na hormonální produkci.
  • Program je vhodný pro ženy, muže, děti, dospívající, i při chronických onemocnění (onemocnění se štítnou žlázou, curkovka, a jiných).

 

Program není vhodný pro těhotné ženy, při selhávání ledvin a jater.

Poradkyně: Magdalena Mikulandová

Kde:

  1. Studio 2 (5. patro, přední výtah) – Vodičkova 20, Praha;
  2. Husova 6, Říčany;
  3. Mozartova 6, Karlovy Vary.
Vyberte pobočku