Studio pro ženy

Hlavní mise organizace

V roce 1993, jako jedna z prvních v České republice, založila porodní asistentka Magdalena Mikulandová v Karlových Varech nestátní zdravotnické zařízení Studio pro ženy. Studio bylo zaměřené hlavně na specializovanou a nadstandardní přípravu těhotných k porodu s následnou poporodní péčí.

V roce 2000 Magdalena Mikulandová otevřela druhé Studio pro ženy v Praze ve Vodičkově ulici. V tomto Studiu najdete 4 prostorné tělocvičny v příjemném nově zrekonstruovaném prostředí. Všechna okna Studia vedou do zeleného dvora. Od roce 2007 funguje také třetí pobočka Studia pro ženy v Říčanech. Nabídka služeb byla dál rozšířena o fitness aktivity, kurzy snižování nadváhy, rehabilitační služby pro neplodné páry a další aktivity zejména pro děti a miminka.

Naše poslání se rozšiřuje

Pobočka v Karlových Varech (1993)
Pobočka v Praze (rok 2000)
Pobočka v Říčanech (2007)

Oficiální tvář Studia pro ženy

Tereza Kostková

Chci využít potenciál Studia pro ženy

Zjistit více

Co nabízíme

Studio pro ženy nabízí pravidelné předporodní kurzy v Praze. Kurzy jsou rozděleny podle stupně těhotenství v Rozvrhu hodin.

Předporodní kurz otevíráme nově každý měsíc.

Maminky zveme do jednotlivých kurzů podle termínů (měsíců) jejich porodů. Můžete chodit od první hodiny nově otevřeného kurzu nebo můžete vstoupit už do rozjetého kurzu.  V obou případech máte první návštěvu zdarma a vše si nejdříve vyzkoušíte – cvičení, které podporuje svaly k porodu (cvičení na velkém míči i bez míče) + předporodní přípravu. Až poté se přihlašujete do kurzu.

Naše cvičení pro těhotné, které obměňujeme v předporodních kurzech a v  kurzech cvičení pro těhotné. Každá cvičitelka má svůj vlastní postup, se stejnými prvky. Ideální je cvičit od 3 měsíce těhotenství.  Kromě našeho systému cvičení nabízíme ještě velmi oblíbený pilates pro těhotnė a jógu pro těhotné a cvičení v  bazénu.

Šest týdnů po porodu (po šestinedělí) se cvičí 1 – 2x týdně 55 minut kondiční cvičení, zaměřené na úpravu a zpevnění postavy, nápravu potíží způsobených těhotenstvím a na posilování inkriminovaných partií. Cvičení je vhodné také pro ženy po císařském řezu. Na odpovídající zatížení jednotlivých klientek dohlíží lektorky se zdravotní praxí. Děti jsou po celou dobu cvičení v péči našich lektorek – dětských sester.

2 hodinová návštěva, dle potřeby i několik návštěv v domácnosti klientky po příchodu z porodnice. Péči provádí dětské sestry s praxí na novorozeneckém oddělení.

Cvičení s miminky podporuje hrubou motoriku, koordinaci pohybů, přenášením váhy po úhlopříčce docílení i lehkého posílení zádových svalů a svalů šíje, vzpřimování a rovnoměrné a symetrické držení hlavy. Přirozená masáž zad a hrudníku, váhou vlastního těla.

Každá žena chce mít krásné křivky, a u nás to docílíte zdravým způsobem a nebudete při snižování váhy hladovět!
S programem Metabolic Balance děláme individuální kurzy hubnutí vedené dietní poradkyní Magdalenou Mikulandovou nebo Simonou Lazzari.

S neustálým poklesem výživných látek v potravinách se zvyšuje potřeba výživových doplňků (vitamíny, stopové prvky, minerály, esenciální aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny a další). Je důležité vědět, že prevence je nejlepší lék na civilizační onemocnění.

Zajistíme vám přísun nejkvalitnějších potravinových doplňků vyvinutých nejmodernější technologií a vyrobených výhradně z přírodních zrojů.

Chci využít potenciál Studia pro ženy

Zjistit více